Sokolovská 126/40, Karlín, 186 00 Praha 8

Rozhovor s koučkou: Jitka Loosová

Jitka Loosová působí v Růžové mašince už od roku 2021. Klientům se líbí efektivita, se kterou si s Jitkou přicházejí na nové nápady. 

“Každé setkání přineslo užitečné rozklíčování pro mě složitých věcí. Byly díky tomu pro mě jednodušší a umím se v nich lépe zorientovat. ”

Co nám o sobě prozradila Jitka? Přečtěte si v odpovědích na 4 tradiční otázky:

1. Co tě ke koučování přivedlo?

Ke koučování jsem se nejprve dostala v roli klienta. Nacházela jsem se v situaci, kdy jsem měla pocit, že jedu v rychlíku a život se odehrává za jeho okny. Po téměř 20 letech v jedné firmě jsem cítila potřebu změny. Nebylo to pro mě jednoduché rozhodnutí, a tak jsem si najala kouče. Metoda koučování mi pomohla a zaujala mě natolik, že jsem se rozhodla se ji naučit a pomáhat tak ostatním. Když jsem si vybírala koučovací školu, projekt Růžová mašinka byl jedním z faktorů, proč vyhrálo Results & Emotions s bytkoucem.cz.

2. Kde vidíš potenciál v koučování v pomáhajících profesích?

Myslím, že potenciál koučování v těchto profesích je stejný jako všude jinde. Pokud je klient připraven vzít život aktivně do svých rukou, kouč mu může pomoci definovat změny, které potřebuje a nastartovat proces jejich realizace.

Relativně vyšší poptávku může též generovat fakt, že lidé v pomáhajících profesích bývají náchylnější k syndromu vyhoření a já z vlastní zkušenosti vím, že právě koučování může efektivně pomoci zejména během jeho počáteční fáze.

3. Jak tě koučování obohacuje v tvém osobním životě?

Velmi😊. Jako klientovi mi pomohlo se zastavit, definovat si priority, zlepšit nastavení pracovního i osobního života. V roli kouče mě neuvěřitelně nabíjí a dodává pocit smyslu. Když od klienta slyšíte: „Jo aha, tohle jsem si vlastně neuvědomil! Takhle jsem se na to ještě nedíval! Aha! Už vím, musím udělat tohle. Jak o tom mluvím, tak jsem si to krásně srovnal. Díky moc, že jsi mne vyslechla.” To jsou zkrátka krásné momenty a jsem vděčná, že mohu být u toho. A též přiznávám, že i pro mě je to častokrát inspirace.

4. Co tě na koučování v RM překvapilo?

Už mé první koučování pro Růžovou mašinku. Bylo hodně zaměřené na nastavení fungujících business procesů v rámci dané neziskové organizace, téma, které jsem vlastně vůbec nečekala, ale díky němuž jsem si uvědomila, že i neziskovka je firma.

Firma, která s omezenými zdroji řeší podobná témata jako firma zisková. Pokud tedy náš projekt v rámci pro bono koučování přinese optimalizaci těchto procesů, můžeme tak vlastně pomoci dvakrát.

Také chcete zažít koučink s Jitkou? Nebo s někým dalším z týmu koučů a kouček? Bezplatně jako podporu, kterou vám chceme věnovat. Pracujete v nezisku a chcete se přihlásit? Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share the Post:

Související příspěvky