Sokolovská 126/40, Karlín, 186 00 Praha 8

Rozhovor s koučkou: Zuzana Hreus

Koučka Zuzana Hreus působí v Růžové mašince už od roku 2020. Klientům se líbí, že je empatická, skvěle organizovaná a podporující. 

“První zkušenost s koučováním předčila moje očekávání. Na setkání se Zuzkou Hreus jsem se pokaždé těšila. Zuzka je vnímavá, empatická a vždy mi vytvořila bezpečný prostor pro sdílení jakýchkoliv pocitů a myšlenek. Vyhovovala mi pravidelnost schůzek, kontinuita, možnost vracet se k většímu tématu, které všech 5 hodin provázelo, ale také možnost probrat cokoliv jiného. Jsem vděčná, že jsem mohla být součástí projektu Růžová mašinka.”

Co nám o sobě prozradila Zuzka? Přečtěte si v odpovědích na 4 tradiční otázky:

1. Co tě ke koučování přivedlo?

Hledání sama sebe a rozvoj mého potenciálu. V průběhu rodičovské jsem často přemýšlela nad tím, co bych chtěla dělat, aby mě to skutečně naplňovalo a zároveň splňovalo ještě další, pro mě důležitá, kritéria. Koučovací kurz a následně několikaměsíční výcvik v Results & Emotions byla skvělá volba.

2. Kde vidíš potenciál v koučování v pomáhajících profesích?

Lidé v pomáhajících profesích dělají záslužnou práci, která je často finančně podhodnocena a může to být i brzdou zkusit např. kvalitní koučování. Jsem proto ráda za projekt Růžová mašinka. Je nabíjející vidět přínos pro pracovníky v pomáhajících profesích. Mají můj velký obdiv za to, co dělají a vše mi to hezky zapadá do skládačky – nezištně pomoci těm, kteří pomáhají a přispívat tak k jejich větší spokojenosti. Oni sami pak můžou mít více energie ve svém životě, nejen pracovním.

Osobně mám zkušenost s koučováním v oblastech sociální práce. Zároveň mám tatínka v domě s pečovatelskou službou po těžké mozkové příhodě, takže vidím, jak moc je práce pro ošetřovatele náročná. Jsou nepostradatelní.

3. Jak tě koučování obohacuje v tvém osobním životě?

Formuje mě. Inspiruju se, zkouším nové věci, některých se naopak zbavuju a jiné ukotvuju. Věnuju si víc času. Koučování mi vyhovuje i v tom, že mi nikdo nekecá do života, odpovědi hledám u sebe. Občas je to náročnější, ale o to cennější, protože vím, že je to to moje. A jako bonus jsem potkala na kurzu báječné lidi, s některými z nich jsem v pravidelném kontaktu. Je fajn být součástí podporující se komunity.

4. Co tě na koučování v RM překvapilo?

V neziskovém sektoru je tolik smysluplných projektů, o kterých často veřejnost moc neví. Vzhledem k pomáhající povaze povolání je těžší se od práce s klienty odpoutat, což vede k nošení si práce domů. Lidé z nezisku tedy pracují často opravdu hodně.

Také chcete zažít koučink se Zuzkou? Nebo s někým dalším z týmu koučů a kouček? Bezplatně jako podporu, kterou vám chceme věnovat. Pracujete v nezisku a chcete se přihlásit? Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share the Post:

Související příspěvky